Z życia ZSP Aktualności

W fabryce Volkswagena
5 października 2017

Uczniowie III klasy Technikum Samochodowego i Budowlanego zwiedzali 5 października nowe zakłady produkcyjne koncernu Volkswagen w Białężycach k. Wrześni.

Przyszli technicy samochodowi mogli prześledzić cały proces montażu samochodów dostawczych marki VW w ogromnej hali, wyposażonej w najnowocześniejszą linię produkcyjną, z której zjeżdża codziennie około 700 samochodów.

Z kolei budowlańcy zapoznali się z nowoczesnym obiektem przemysłowym, zainteresowała ich stalowa konstrukcja hali produkcyjnej oraz wyposażenie w instalacje i linie technologiczne.

Pobyt w fabryce Volkswagena był niewątpliwie atrakcyjną formą dopełnienia wiedzy zawodowej zdobywanej przez naszych uczniów podczas lekcji. Być może stanie się dla niektórych młodych ludzi inspiracją do planowania dalszej kariery zawodowej.

Skip to content