Z życia ZSP Aktualności

W fabryce Volkswagena
24 września 2018

Uczniowie klasy 3 technikum samochodowego odwiedzili 24 września 2018 r. znajdujący się we Wrześni ośrodek produkcyjny marki Volkswagen Samochody Użytkowe w Polsce. Młodzież zapoznała się z procesem produkcyjnym powstawania nowej generacji modelu Volkswagen Crafter, który we Wrześni produkowany jest od roku 2016. Firma Volkswagen zajmuje ok. 100ha powierzchni, a drugie tyle przygotowane jest pod rozbudowę firmy. Młodzi samochodziarze prześledzili cały proces budowy auta od spawania poszyć zaczynając, na kontroli końcowej gotowego samochodu kończąc. Podczas zwiedzania fabryki uczniowie zostali zaproszeni na tzw. w branży samochodowej „wesele”, czyli moment kiedy karoseria łączy się na zawsze z silnikiem i całym podwoziem.

Powierzchnia Fabryki Crafter jest imponująca, a nasi uczniowie (jak zapewnił oprowadzający) pokonali na jej terenie ok. 7km.

Skip to content