Z życia ZSP Aktualności

W 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego
13 października 2023

Uczniowie technikum samochodowego otrzymali zaproszenie do 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach.
Baza ta jest jednostką realizującą zadania bojowe z wykorzystaniem różnorodnego sprzętu wojskowego.

12 października “samochodziarze” z klasy 4TS zwiedzili bazę oraz poznali samoloty F16, które mieli okazję obejrzeć z bliska oraz mogli porozmawiać z żołnierzami obsługującymi te wielkie, powietrzne maszyny. Młodzi adepci samochodowi poznali również osiągi/parametry techniczne myśliwców F16 oraz zapoznali się i obejrzeli wyposażenie jakie musi posiadać pilot ruszający na bojową misję.

Na terenie 31 Bazy znajduje się muzeum lotnictwa i jego zwiedzanie było kolejnym punktem wycieczki. To właśnie w muzeum uczniowie zapoznali się z samolotami, które niegdyś stacjonowały w Bazie w Krzesinach.

Wycieczkę zakończyła wizyta w budynku straży pożarnej.

Skip to content