Z życia ZSP Aktualności

“Uwolnić Skowronka” w ZSP
22 czerwca 2023

,,Uwolnić Skowronka” to kolejna edycja spotkania integracyjnego dla niepełnosprawnych, w której uczniowie naszej szkoły biorą aktywny udział.

Organizatorem akcji jest Fundacja na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem. Akcja “Uwolnić Skowronka” to inicjatywa mająca na celu integrację osób niepełnosprawnych ze Śremu i okolic, a pierwsza edycja odbyła się w 2015 roku.
W tym roku spotkanie odbyło się 17.06.2023 r. Rozpoczęło się na Stadionie Miejskim w Śremie, z którego uczestnicy przeszli do Miejskich Wodociągów, ul. Parkową, a następnie dotarli do kościoła Farnego, Starego Młyna, a stamtąd do Zespołu Szkół Politechnicznych. To właśnie tam odbyło się główne spotkanie. Podczas przemarszu uczestnikom wraz z wolontariuszami o historii opowiadał radny – Zdzisław Żeleźny. W przygotowanej część artystycznej, na terenie ZSP odbył się występ muzyczny Krzysztofa Przyjemskiego, a uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych zaprezentowali pokaz sukni ślubnych. Czas umilał grając i śpiewając szkolny zespół muzyczny.

Wolontariusze naszej szkoły zadbali o bezpieczne doprowadzenie uczestników spotkania na miejsce spotkania, rozdanie posiłków i udział w zabawie a na koniec posprzątali cały teren szkoły .

Serdecznie im dziękujemy.

Skip to content