Z życia ZSP Aktualności

“Uwolnić Skowronka” po raz ósmy w ZSP
20 czerwca 2024

Impreza pod nazwą “Uwolnić Skowronka” skierowana jest dla osób z niepełnosprawnością, a 17 czerwca 2024 r. odbyła się już po raz ósmy, a drugi w naszej szkole.

Spotkanie miało na celu integrację osób, które na co dzień przebywają w domach czy placówkach pomocowych. Impreza znana jest z bardzo dużego zaangażowania wolontariuszy podczas realizacji tego rodzaju zadań. To właśnie dzięki wolontariuszom uczestnicy spotkania mają okazję pokonać spacerkiem trasę, którą w tym roku oprowadzał pan Zdzisław Żeleźny – historyk śremski.

Pomimo, że aura tego dnia była przepiękna, to jednak wszyscy uczestnicy najbardziej czekali na drugą część imprezy – wspólną zabawę na szkolnym boisku ZSP. Wolontariusze naszej szkoły jak zwykle stanęli na wysokości zadania przygotowując teren szkolny na przyjęcie ponad 250 osób oraz liczne atrakcje umilające pensjonariuszom czas. Oprawę muzyczno-wokalną zapewnił nasz szkolny zespół muzyczny, a poczęstunek pan Mateusz Wojtas. Wielu podopiecznych włączyło się do wspólnego śpiewania, a wspólnie spędzony czas wywołał wiele uśmiechów na twarzach osób.

Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Śremu, który uczestniczył w spotkaniu oraz Starosty Śremskiego.

Wielkie podziękowania dla wolontariuszy i wszystkich osób, które zaangażowały się w imprezę.

Skip to content