Z życia ZSP Aktualności

Uroczysta inauguracja roku szkolnego
3 września 2019

W poniedziałek drugiego września 2019 roku  w Zespole Szkół Politechnicznych rozpoczął się nowy rok szkolny, rok, który stawia przed nami wiele wyzwań. Nauka w naszej szkole będzie dla wszystkich – nauczycieli i uczniów – nie tylko ważnym obowiązkiem, ale i ciekawą wspólną podróżą. Do  młodzieży uczącej się w Zespole Szkół Politechnicznych dołączyło liczne grono pierwszoklasistów – tworzących aż 16 klas, po gimnazjum i szkole podstawowej. W uroczystym apelu uczestniczyli również goście: członek zarządu Powiatu pan Janusz Taciak i przedstawicielki Stowarzyszenia Byłych Pracowników PKS panie Anna Dekert i Łucja Kozioł. Wszystkich gości, nauczycieli i przede wszystkim blisko 900 uczniów powitała dyrektor szkoły – pani  Wisława Frydryszak. Przedstawiła nowych nauczycieli naszej placówki oraz zadania, jakie stoją przed współczesną szkołą i wyraziła nadzieję na dobrą współpracę podkreślając doskonałe od lat wyniki egzaminów zawodowych zdawanych przez uczniów ZSP. Przedstawiciel zarządu powiatu pan Janusz Taciak w swoim wystąpieniu wskazał na rolę edukacji we współczesnym świecie oraz życzył młodzieży i gronu pedagogicznemu zapału na cały rok szkolny.

Podczas uroczystości nie zapomniano o dwóch ważnych rocznicach rozpoczęciu II wojny światowej oraz wybuchu powstania warszawskiego. Uczczono bohaterów tych wydarzeń przypominając zebranym o losach ludzkich w okresie wojny, a uczennice klas 3TGF recytowały wiersze, 4TBS i 2TG śpiewały piosenki. Pierwszego września 2019 r. poczet sztandarowy ZSP uczestniczył w powiatowych obchodach 80. Rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Po apelu uczniowie klas pierwszych spotkali się z wychowawcami.

Wszystkich czeka wytężona praca, by i ten rok zakończył się sukcesami edukacyjnymi.

Skip to content