Z życia ZSP Aktualności

Uczyli się w kinie
9 grudnia 2015

Uczniowie klasy II TGT oraz 3 TG w ramach zajęć z języka polskiego udali się 9 grudnia do Kinepolis Poznań, aby przekonać się, w jaki sposób Justin Kurzel dokonał przełożenia „Makbeta” Szekspira na język filmu.

Młodzież mogła ocenić grę aktorską, wierność pierwowzorowi, teatralny język dialogów, efekty wizualne, w tym widowiskowe oraz bardzo naturalistyczne sceny walki i mordu. Niewątpliwie dzieło Justina Kurzela, dzięki możliwościom technicznym sztuki filmowej, wzmacnia dynamizm przekazu Szekspira. Przekonali się o tym uczniowie, którzy najpierw przeczytali książkę, a później zasiedli przed wielkim ekranem, aby przeżyć ponadczasowy dramat o żądzy władzy i niszczycielskiej ambicji po raz drugi, niby tak samo, a jednak inaczej.

Kinowa wersja zajęć z języka polskiego to nie tylko obcowanie z dziełem kultury, ale także przygotowanie do nowej matury z tego przedmiotu.

Kadry z filmu “Makbet”, reż. Justin Kurzel

Skip to content