Z życia ZSP Aktualności

ZSP w Wojskowych Zakładach Motoryzacyjnych
18 października 2019

Uczniowie klasy 3 technikum samochodowego zwiedzili  Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne w Poznaniu. Zakład ten należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej i zajmuje się serwisowaniem, naprawami i modernizacją ciężkiego sprzętu wojskowego w tym: czołgów Leopard 2A, czołgów T72 i Bojowych Wozów Piechoty. Zakład w ostatnich latach przeszedł gruntowną modernizację, a w czerwcu 2019 r. powstało w nim Centrum Serwisowo-Logistyczne czołgów Leopard 2.

Zwiedzanie zakładu poprzedziła prezentacja na temat działalność firmy. Podczas oglądania obiektu uczniowie poznali cały proces technologiczny remontu czołgów Leopard 2A i Bojowych Wozów Piechoty. Pasjonaci motoryzacji mogli z bliska obejrzeć te nowoczesne maszyny bojowe. Ostatnim miejscem na trasie wycieczki była nowoczesna  hamownia silników.

Pracownicy WZM odrestaurowali również wiele pojazdów wojskowych z I i II Wojny Światowej, które można obejrzeć w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu.

Skip to content