Z życia ZSP Aktualności

Uczniowie ZSP skonstruowali PISZĄCEGO ROBOTA
19 grudnia 2016

Kreatywność uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych nie zna granic. Tym razem wykazali się nią Hubert Flaczyński, Aleksander Skrzypczak i Adam Sitnicki oraz współpracujący z nimi Karol Dominiak z klasy pierwszej Technikum Budowlanego i Technikum Samochodowego.

Panowie wzięli udział w pionierskim projekcie ROBOCAMP. Obejmował on warsztaty, podczas których uczniowie wraz z opiekunem panią Violettą Typańską budowali roboty z klocków LEGO i uczyli się programować w języku C ++. Odwiedzili także 3 zakłady w okolicach Śremu i Wrześni, które wykorzystują roboty przemysłowe. Następnie z otrzymanego zestawu klocków LEGO EV3 musieli przez miesiąc zbudować robota, którego praca miałaby zastosowanie w przemyśle. Realizacja projektu zajęła naszej wspaniałej trójce 50 godzin, a efektem ich pracy jest PISZĄCY ROBOT.

Swoje dzieło zaprezentowali 15 grudnia podczas uroczystej gali, tak jak pozostałych sześć zespołów biorących udział w konkursie. Nasza drużyna BS zajęła w nim II miejsce, a ich robot był jedynym, który podczas prezentacji zrealizował zaprogramowane zadania bezbłędnie i w całości. Uczniowie ZSP wykazali się bardzo dużą wiedzą w zakresie nauk ścisłych, umiejętnością programowania i super zaangażowaniem. Zrealizowali wszystkie założenia organizatora projektu – Śremskiego Ośrodka Wspierania Małej Przedsiębiorczości, którego celem było promowanie wiedzy technicznej oraz możliwości praktycznego wykorzystania wiadomości zdobytych na lekcjach matematyki, fizyki i innych przedmiotów ścisłych.

Gratulujemy naszym młodym konstruktorom!!!

Skip to content