Z życia ZSP Aktualności

Uczniowie ZSP będą kształcić się w Niemczech
11 października 2017

Już w listopadzie grupa uczniów z naszej szkoły będzie doskonalić swoje umiejętności zawodowe w malowniczej Turyngii (środkowe Niemcy).

Projekt pilotażowy Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży omawiała na początku października podczas wizyty przygotowawczej w Niemczech delegacja ZSP. Dr Manfred Müller, zajmujący się centralnym zarządzaniem projektów Erasmus+, przedstawił naszym delegatom główne aspekty współpracy z Siegmundsburger Haus Werraquelle (przedsiębiorstwem, które realizuje projekty od 2006 r.), a w szczególności przebieg, cele praktyk, europejskie i narodowe uregulowania oraz priorytety projektów.

Delegacja szkoły ustalała szczegóły współpracy z niemieckimi firmami oraz wizytowała hotele i restauracje w Turyngii (Eisenach, Scheibe-Alsbach), w których uczniowie ZSP będą realizowali praktyki. Rozmowy z aktualnie przebywającymi tam zadowolonymi praktykantami z innych polskich szkół utwierdziły naszych delegatów w przekonaniu, że warto wziąć udział w tym programie. Dzięki niemu młodzież zdobywa doświadczenie na europejskim rynku pracy, rozwijając kompetencje zawodowe, interpersonalne i językowe.

Skip to content