Uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych z cennymi uprawnieniami
14 czerwca 2021

Nasza szkoła daje uczniom wszechstronne wykształcenie ogólnokształcące i zawodowe oraz możliwość zdobycia dodatkowych uprawnień przydatnych w poszukiwaniu pracy.

Kurs operatora wózka widłowego kategoria IIWJO

Uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych 10 czerwca przystąpili do egzaminu na kierowcę wózka widłowego. Egzamin składał się z dwóch części:

• pisemnej (test),
  • praktycznej – jazda wózkiem widłowym: pobranie palety, jazda z ładunkiem slalomem przodem i tyłem, odstawienie ładunku na wyznaczone miejsce.

Jest to egzamin zewnętrzny przeprowadzany przez Inspektorów z Urzędu Dozoru Technicznego z Poznania. Zdanie egzaminu daje uprawnienia do prowadzenia wózków jezdniowych podnośnikowych. Kurs zorganizowano w ramach zajęć szkolnych, a prowadzili je nauczycieli przedmiotów zawodowych samochodowych. Jazdy odbywały się na szkolnym wózku widłowym.

Kurs jest bezpłatny,  organizowany przez szkołę cyklicznie dla wszystkich zainteresowanych uczniów.

Kurs kosmetyczny dla uczennic klas fryzjerskich

Zajęcia z wizażu i stylizacji odbywają się w szkolnej pracowni kosmetycznej. Kurs prowadzą nauczycielki przedmiotów zawodowych fryzjerskich. W ramach zajęć uczennice wykonują zabiegi pielęgnacyjne i upiększające twarz, dłonie i stopy. Uczennice poznają tajniki zawodu i zdobywają uprawnienia niezbędne do jego wykonywania. Kurs jest bezpłatny.

Kurs prawa jazdy kat B – dla uczniów klas samochodowych technikum i szkoły branżowej

Uczniowie klas samochodowych, którzy osiągną odpowiedni wiek (zgodnie z podstawą programową w zawodzie) są kierowani na kurs prawa jazdy kat. B,  który opłaca szkoła.

Uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych kończąc szkołę otrzymują nie tylko świadectwo ukończenia szkoły i dyplom zawodowy, ale posiadają także dodatkowe cenne uprawnienia poszukiwane na rynku pracy.

Więcej informacji na temat egzaminu na wózek widłowy na: