Z życia ZSP Aktualności

Uczniowie 3TB w firmie DEFOR
15 marca 2018

Uczniowie  III klasy Technikum Budowlanego 15 marca 2018r. realizując zajęcia w terenie zwiedzili zakłady produkcyjne DEFOR w Śremie.

Przyszli budowlańcy mieli okazję zobaczyć jak wygląda  praca w dziale technicznym, w którym powstają projekty nowoczesnych systemów fasadowych z aluminium oraz stolarki z PVC. Zapoznali się również z przykładami realizacji obiektów w Polsce i za granicą, na których zastosowano wyroby firmy.

Uczniowie zwiedzili wszystkie obiekty zakładu od  magazynu elementów składowych przez magazyn gotowej produkcji aż do hali produkującej stolarkę z PVC. Największe jednak wrażenie wywarła na młodych budowlańcach hala produkcyjna stolarki fasadowej z Aluminium, która wyposażona jest w najnowocześniejsze urządzenia sterowane numerycznie.

Wycieczka  przyczyniła się do poszerzenia wiedzy zawodowej zdobytej na lekcjach oraz wzbogacenia procesu dydaktycznego, a kierownik produkcji zachęcał młodzież do podjęcia pracy w przyszłości w firmie DEFOR.

Skip to content