Z życia ZSP Aktualności

Turystyka w teorii i praktyce
24 listopada 2015

Uczniowie klasy I Technikum Turystycznego 24 listopada realizowali zajęcia poza murami szkoły. Tego dnia mogli poczuć się jak studenci, gdyż typowe lekcje zamieniono na wykład w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Amosa Komeńskiego w Lesznie, który specjalnie dla uczniów naszej szkoły wygłosiła Pani Anna Królikowska-Tomczak (wykładowca na kierunku Turystyka i Rekreacja). Dotyczył on „Turystyki w XXI wieku”, m. in. jej dynamicznego rozwoju, gospodarczej wartości oraz walorów edukacyjnych, kulturowych i wychowawczych.
Pierwszoklasiści poznali także bogatą ofertę kierunków i specjalności proponowanych przez leszczyńską uczelnię, zwłaszcza specyfikę programu nauczania turystyki i rekreacji oraz możliwości rozwoju osobistego, który zapewnia szkoła m. in. poprzez uczestnictwo w programie Erasmus+ czy Akademickim Związku Sportowym. Choć nasi „turyści” są dopiero na początku swej drogi zawodowej, to zdobyte wiadomości mogą okazać się przydatne w planowaniu dalszej kariery i pracy.

Tego dnia nie mogło także zabraknąć praktycznej realizacji założeń turystyki. Z Leszna udano się do Rydzyny, aby zwiedzić barokową posiadłość króla Stanisława Leszczyńskiego. Pani przewodnik przedstawiała naszym miłośnikom podróżowania interesującą historię jednej z najokazalszych swego czasu rezydencji magnackich w Wielkopolsce. Młodzież podziwiała zrekonstruowany po pożarze z roku 1945 obiekt z jego przepięknie odtworzonymi wnętrzami. O niezwykłych  dziejach właścicieli i zamku, łączącego dziś funkcję muzeum i hotelu, można opowiadać by długo, najlepiej jednak wybrać się tam w wolnym czasie, do czego gorąco zachęcamy!

Skip to content