Z życia ZSP Aktualności

Turyści w kujawsko-pomorskim
27 września 2016

W ramach zajęć praktycznych uczniowie klasy IV Technikum Turystycznego zorganizowali wyjazd z użyciem publicznych środków transportu do dwóch stolic województwa  kujawsko-pomorskiego: Torunia i Bydgoszczy.

Nasi turyści wyruszyli 26 września z Poznania do Torunia pociągiem TLK “Drwęca”. Zwiedzili bunkier przeciwlotniczy „Wisła”, Rynek Nowomiejski i przepiękną starówkę, podziwiali m. in. Dom Kopernika, bramy do miasta, krzywą wieżę,  spacerowali Bulwarem Filadelfijskim nad Wisłą. Wzięli też udział w zajęciach w „Żywym Muzeum Piernika” oraz wysłuchali  prelekcji w Miejskiej Informacji Turystycznej.

Ze stacji kolejowej Toruń Miasto szybkim pociągiem Przewozów Regionalnych w 45 minut dojechali do Bydgoszczy, która również zachwyciła naszych podróżników, szczególnie Brda z Kanałem Bydgoskim, rynek i pięknie odrestaurowane spichrze. Po zajęciach monograficznych w Miejskim Centrum Informacji Turystycznej, korzystając z sieci tramwajowej turyści z ZSP wrócili na dworzec, skąd pociągiem pospiesznym TLK “Mieszko” relacji Gdynia-Wrocław w niecałe 2 godziny dotarli z powrotem do Poznania.

To był bardzo pouczający wyjazd, łączący przyjemność podróżowania z praktyczną nauką zawodu.

Skip to content