Z życia ZSP Aktualności

„Tirem do Iranu”
22 listopada 2018

To temat książki i spotkania pana Adama Frąckowiaka – byłego kierowcy PEKAES – z uczniami technikum samochodowego. Pan Adam Frąckowiak w swojej karierze zawodowego kierowcy odbył wiele kursów do krajów bliskiego wschodu min. Iranu,  Iraku, Kuwejtu czy Turcji. Wyjazdy w tak dalekie trasy w latach 80-tych samochodem ciężarowym były nie lada wyczynem i wymagały dużej odwagi. Podczas spotkania pan Adam opowiedział o swoich licznych przygodach w trasie, o napadzie z bronią w ręku i pościgu trwającym setki kilometrów oraz o kulturze i zwyczajach panujących w krajach arabskich. Barwne opowieści stały się dla naszych uczniów inspiracją, by w przyszłości podjąć pracę zawodowego kierowcy.

Spotkanie odbyło się 21 listopada, a zorganizowało je Stowarzyszenie Byłych Pracowników i Sympatyków PEKAES Warszawa.

Skip to content