Z życia ZSP Aktualności

Telewizja od kuchni…
29 marca 2017

Uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych mieli niebywałą okazję przyjrzeć się powstawaniu popularnych produkcji telewizyjnych tj. „Kocham Cię Polsko” i „The Brain – Genialny umysł”. Odcinki z ich udziałem wyemitowane zostaną 8 oraz 25 kwietnia.

Warto zasiąść przed telewizorem, aby zobaczyć jak młodzież ZSP kibicowała drużynie Tomasza Kamela, którego gośćmi byli: Karol Strasburger, Łukasz Nowicki i Magda Masny. Tym bardziej, że nasze dwie uczennice wsparły uczestników teleturnieju wykonując 8 wymaganych wersów konkursowej piosenki.  Spisały się nie tylko znajomością tekstu, ale także ładnym wykonaniem. Kilka godzin kibicowania, obfitujących w silne emocje, zostało nagrodzone prezentami przysługującymi kibicom wygranej drużyny. Uczniów było 50, więc umieszczenie tylu kartonów pokaźnych rozmiarów w autokarze okazało się nie lada wyzwaniem, ale udało się.

Pobyt w studiu TVP był wisienką na torcie wyjazdu naszych uczniów do Krakowa. Dzień wcześniej zwiedzili Opactwo Benedyktynów w Tyńcu oraz wybrane atrakcje Krakowa, tj. Stary Rynek z Kościołem Mariackim i Sukiennicami oraz Wawel. Niektórzy wybrali się też do Muzeum Miasta Krakowa, które mieści się w Kamienicy przy Rynku. Uczniowie podziwiali także uroki dawnej stolicy Polski podczas wieczornego spaceru Kazimierzem – żydowską dzielnicę Krakowa. Ich uwagę zwrócił ciekawie oświetlony Uniwersytet Jagielloński oraz okno przy Franciszkańskiej 3, kojarzone przez wszystkich z pobytem papieża w Polsce. 

Wydawałoby się, że długi spacer zmorzy uczestników. Nic bardziej mylnego. Sam nocleg, 100 m od Wawelu, w starej kamienicy z witrażami tak zafascynował naszych uczniów, że “długo w noc nie mogli zasnąć”.

Udział w nagraniu programu „The Brain-Genialny umysł”, także połączono ze zwiedzaniem. Przed wizytą w studiu telewizji Polsat uczniowie zobaczyli warszawskie atrakcje historyczne i architektoniczne, tj. Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy, Syrenkę Warszawską, Pomnik Małego Powstańca, Pałac Prezydencki oraz Grób Nieznanego Żołnierza.

Przez kilka następnych godzin młodzież ZSP uczestniczyła w nagraniu nowej produkcji telewizyjnej „The Brain”, obserwując zmagania uczestników oraz pracę ekipy.  Prowadzącym program był dziennikarz sportowy Jerzy Mielewski, w jury zasiedli: Cezary Żak, Anita Sokołowska oraz Mariusz Pudzianowski.

Z pewnością wycieczki te zapiszą się w pamięci 95 uczniów, dla których nauczyciele ZSP przygotowali atrakcyjne wyjazdy, poszerzające horyzonty myślowe.

Skip to content