Z życia ZSP Aktualności

W Technikum Budowlanym nie jest nudno…
28 marca 2017

Uczniowie Technikum Budowlanego po raz kolejny mieli możliwość poszerzenia swoich umiejętności praktycznych oraz wiedzy teoretycznej. Tym razem uczestniczyli w pokazie firmy Izolacja – Jarocin, której przedstawicieli gościliśmy 24 marca w ZSP.

Pan Mirosław Gołembiewski, reprezentujący to przedsiębiorstwo, zaprezentował uczniom wyroby do izolacji przeciwwilgociowych, omówił ich właściwości i zastosowanie oraz technologie klejenia pap termozgrzewalnych. Wskazał także młodym budowlańcom najczęściej popełniane błędy podczas wykonywania izolacji.

Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszył się pokaz mocowania pap termozgrzewalnych przeprowadzony na szkolnym boisku, zwłaszcza że uczniowie mogli spróbować swoich sił przy wykonaniu tych czynności.

Taki sposób zdobywania wiedzy jest z pewnością ciekawym urozmaiceniem tradycyjnej dydaktyki. Bo w Technikum Budowlanym nigdy nie jest nudno. Wiedzą o tym obecni uczniowie oraz absolwenci, uczestnicy wielu pokazów, szkoleń oraz wycieczek dydaktycznych.

Skip to content