Z życia ZSP Aktualności

Techniczne zmagania w ZSP
9 marca 2019

7 marca nasza szkoła gościła uczniów szkół podstawowych podczas III Edycji Konkursu Technicznego „Przez TECHNIKUM do tytułu INŻYNIERA”, który odbywał się pod honorowym patronatem Starosty Śremskiego.

W pierwszym etapie konkursu  w drodze eliminacji szkolnych, które przeprowadzono w lutym 2019 r., wzięło udział 296 uczniów z 10 Szkół Podstawowych Powiatu Śremskiego. W drugim etapie konkursu rozegranym w Zespole Szkół Politechnicznych młodzi entuzjaści techniki zmierzyli się z zadaniami na stanowiskach komputerowych w programach Word i Excel oraz na stanowiskach monterskich – montażem elementów mechanicznych i elektrycznych.  

W przerwie między konkurencjami gimnazjaliści poznali szkolne pracownie zawodowe oraz wzięli udział w pokazach umiejętności zawodowych uczniów naszej szkoły.

Do rozgrywki finałowej rozegranej na zasadzie popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu” zakwalifikowało się siedmiu uczestników z największą liczbą punktów.

W klasyfikacji indywidualnej uzyskując tytuł „Młodego Mistrza Techniki” zwyciężył Michał Mazurowski reprezentujący Szkołę Podstawową nr 5, przed Wojciechem Kardaszem również ze Szkoły Podstawowej nr 5 i Piotrem Józefiakiem ze Szkoły Podstawowej nr 2.

W klasyfikacji Drużynowej najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6, II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5, III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Cenne nagrody dla wszystkich uczestników konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe w Śremie oraz firmy: Leopol Meble Polska, Defor SA, Gordon i Inter Cars S.A.

Skip to content