Z życia ZSP Aktualności

Technicy Samochodowi w fabryce Volkswagen
10 grudnia 2018

Uczniowie klasy 2 Technikum Samochodowego 10 grudnia 2018 roku uczestniczyli w wycieczce do fabryki silników Volkswagen Motor Polska w Polkowicach. Firma ta zajmuje się produkcją wysokoprężnych jednostek napędowych o najnowocześniejszej konstrukcji, co pozwala na uzyskanie dużej mocy silnika. W fabryce produkowane są główne podzespoły silników, jak bloki silnika, głowice, wały korbowe, korbowody i zintegrowane moduły wałka rozrządu. Nowoczesność stosowanych w fabryce rozwiązań gwarantuje wysoką jakość oferowanych produktów.

Przyszli „samochodziarze” zapoznali się z procesem budowy silnika 1.6 i 2.0 TDI MDB oraz uczestniczyli w przygotowaniach hali produkcyjnej dla najnowszego silnika TDI MDB EV0, który za parę lat będzie montowany seryjnie w samochodach grupy Volkswagen. Ciekawostką jest fakt, że co 25 sekund z taśmy produkcyjnej zjeżdża gotowy silnik. 

Dzięki takim atrakcyjnym formom dokształcania nauka w Technikum Samochodowym na pewno nie jest nudna.

Skip to content