Z życia ZSP Aktualności

Technicy pojazdów samochodowych poznali tajniki nowoczesnych ciężarówek
26 marca 2015

W Zespole Szkół Politechnicznych przeprowadzono szkolenie z zakresu budowy i obsługi nowoczesnych samochodów ciężarowych. Firma Inter Cars dostarczyła na szkolny parking samochód ciężarowy przystosowany do celów edukacyjnych oraz inny sprzęt szkoleniowy. Z trzydniowego szkolenia skorzystali klienci Inter Cars i uczniowie technikum samochodowego.
To nie pierwsze tego typu przedsięwzięcie szkoły i Inter Cars – największej polskiej firmy handlującej akcesoriami samochodowymi. W poprzednich miesiącach odbyły się w szkole zajęcia dla uczniów z zakresu produktów NGK – świece zapłonowe i świece żarowe – produktów firmy MOBIL – oleje, smary, paliwa – oraz produktów kosmetyki samochodowej. Zajęcia prowadzili specjaliści z Inter Cars, a także przedstawiciele producentów oraz pracownik naukowy Politechniki Poznańskiej. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas samochodowych.
Współpraca Zespołu Szkół Politechnicznych i firmy Inter Cars to doskonałe przygotowanie dla uczniów do szybkiego wejścia na rynek pracy.

Skip to content