Z życia ZSP Aktualności

Targi “Edukacja-Praca-Przyszłość”
19 marca 2017

W piątek 17 marca, już po raz dziewiąty, pod hasłem “Edukacja-Praca-Przyszłość”, odbyły się Targi Edukacyjne, których po raz kolejny byliśmy gospodarzami. Targi uroczyście otworzył starosta powiatu śremskiego – pan Zenon Jahns, który w swoim wystąpieniu podkreślił nowoczesne wyposażenie śremskich szkół ponadgimnazjalnych, przyciągające również uczniów spoza powiatu śremskiego.

Nasza szkoła przywitała gości oraz tłumnie przybyłych uczniów gimnazjów pokazem mody zawodów, w których kształcą szkoły ponadgimnazjalne w powiecie śremskim. Wystąpił również zespół muzyczny ZSP, który tworzą uczniowie z pasją.

Gimnazjaliści mieli świetną okazję, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną śremskich szkół ponadgimnazjalnych, placówek oświatowych oraz skorzystać z porad m. in. doradców zawodowych z Powiatowego Urzędu Pracy w Śremie.

Atmosfera w murach naszej szkoły była gorąca, a licznie przybyli gimnazjaliści oraz goście mieli możliwość poznania nowoczesnych pracowni, w których uczniowie ZSP prezentowali umiejętności zawodowe. Zainteresowanie naszymi kierunkami kształcenia było bardzo duże. Nauczyciele i uczniowie ZSP zapewniali, że panuje u nas przyjazna atmosfera sprzyjająca rozwijaniu zainteresowań, a profesjonalne podejście do nauki w specjalistycznie wyposażonych pracowniach jest kluczem do sukcesu zawodowego absolwentów.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszą szkołę i zapraszamy ponownie w gościnne progi Zespołu Szkół Politechnicznych.

Do zobaczenia!

Skip to content