Tajemnice mody
25 lutego 2016

Grupa uczniów z Zespołu Szkół Politechnicznych 25 lutego odkrywała tajemnice mody zwiedzając ekspozycje wiodących na rynku firm, które przedstawiły swoje wyroby podczas Targów Mody Fashion Fair w Poznaniu. Oferta targów obejmowała odzież damską, męską i dziecięcą oraz galanterię skórzaną i obuwniczą. W ramach projektu Polska Moda promowano rodzime marki, charakteryzujące się atrakcyjnym wzornictwem i wysoką jakością.  Zaprezentowane kolekcje odzieżowe cieszyły się zainteresowaniem zwiedzających, w szczególności projekty firmy BezliQ, przedstawione podczas pokazu mody. Wyjazd był okazją do zapoznania się z trendami w modzie na nowy sezon, a dla niektórych uczniów okazją do wypróbowania swoich umiejętności fotograficznych.

Miła atmosfera sprzyjała odwiedzaniu różnorodnych stoisk, jednak wśród wielu znanych firm odzieżowych zabrakło ubiorów typowo młodzieżowych oraz odzieży zaprojektowanej przez młodych projektantów. Wyjazd ten utwierdził nas w przekonaniu, że pożądany i uzasadniony okazuje się nowy kierunek – Technikum Mody, który oferujemy uczniom od 1 września 2016 roku, otwierający szerokie perspektywy zawodowe, przygotowujący młodych ludzi do pracy w branży jako np. projektant mody, konstruktor, stylista, realizator pokazów i sesji, fotograf mody, modelka, doradca estetyczny czy architekt wnętrz.

Zapraszamy zatem wszystkich zainteresowanych uczniów szkół gimnazjalnych, chcących zgłębiać tajemnice mody i gotowych podbić ciągle rozwijający się rynek. Bo przecież ludzie muszą w czymś chodzić…