Z życia ZSP Aktualności

Szkolenia dla Technikum Budowlanego
6 listopada 2019

Uczniowie technikum budowlanego uczestniczyli 29  października 2019 r.  w pokazie  wyrobów  zakładów produkcyjnych KONBET w Konarzycach. Przedstawiciel firmy Pan Krystian Tórz zaprezentował  najnowsze systemy stropów SMART, VECTOR oraz TERIVA PANEL, omówił ich konstrukcje, właściwości i szczegóły montażu oraz zapoznał młodzież z innymi wyrobami  zakładów KONBET. Uczniowie mogli również wykazać się swoją wiedzą, ponieważ podczas prezentacji przedstawiciel firmy zadawał różnorodne pytania dotyczące zagadnień związanych ze sztuką budowlaną.

Pokaz cieszył się zainteresowaniem przyszłych budowlańców, którzy wzbogacili swoją wiedzę teoretyczną w inny sposób niż zwykle.

Głodni wiedzy okazali się również uczniowie klasy 4TB, którzy 5 listopada 2019 r. wzięli udział w szkoleniu w zakresie podejmowania działalności gospodarczej w budownictwie zorganizowanym przez  Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości w Śremie. Pani Milena Filipowska  przedstawiła przyszłym absolwentom informacje dotyczące sytuacji na lokalnym rynku pracy, w tym o dużym zapotrzebowaniu na usługi budowlane, o czynnościach umożliwiających założenie firmy remontowo-budowlanej oraz sposobach wsparcia młodych osób rozpoczynających własną działalność. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie tematem szkolenia, zadawali pytania dotyczące prowadzenia własnego biznesu.

Uzyskane  informacje niewątpliwie będą przydatne absolwentom Technikum Budowlanego już wkrótce przy wybieraniu dalszej drogi zawodowej.

Skip to content