Z życia ZSP Aktualności

Świętowaliśmy wspólnie odzyskanie niepodległości
12 listopada 2017

Jak w ciekawy sposób uczcić jedno z najważniejszych świąt państwowych – Narodowe Święto Niepodległości? Jak sprawić, aby w obchodach wzięło udział jak najwięcej uczniów?

Zaczęliśmy już kilka dni przed rocznicą odzyskania niepodległości od wspólnego zdjęcia, na którym zebrani na śremskim rynku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Politechnicznych, trzymając białe i czerwone kartki, uformowali polską flagę.

Do tradycji ZSP należy też wypiekanie rogali przed Świętym Marcinem.  W całej szkole pachniało świeżym ciastem, a 11 listopada mieszkańcy Śremu wypatrywali naszych uczniów z koszami pełnymi pysznych rogali. Delegacja ZSP uczestniczyła tego dnia we mszy świętej za ojczyznę w kościele garnizonowym i okolicznościowej modlitwie na cmentarzu. Z kolei nauczyciele wychowania fizycznego (Sylwia Sapuła i Bogdan Kolebacz) wzięli udział w III edycji Powiatowego Biegu Niepodległości w Parku Powstańców Wielkopolskich.

Nie zabrakło nas też podczas poloneza, który uczniowie śremskich szkół zatańczyli na rynku 10 listopada. Dziewięćdziesięcioosobowa reprezentacja ZSP próby zaczęła już dwa tygodnie wcześniej.

Bez szumnych haseł, świętując razem widzimy, że młodzież doskonale rozumie, czym jest wspólnota, ojczyzna i patriotyzm.

Zdjęcia pochodzą ze strony http://srem.naszemiasto.pl/ oraz zasobów własnych.

Skip to content