Z życia ZSP Aktualności

Święto Komisji Edukacji Narodowej
16 października 2018

Nauczyciele i pracownicy szkół, zgodnie z tradycją w dniu 14 października obchodzili Święto Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Politechnicznych przygotował dla swoich profesorów niespodziankę. Podczas spotkania, które odbyło się w szkolnej auli 11 października br. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli nauczycielom życzenia sukcesów w pracy zawodowej oraz w życiu osobistym. Dobry nastrój zapewniły zabawy, w których główną rolę odgrywali nauczyciele oraz oprawa muzyczna szkolnego zespołu.

Wszystkim pracownikom szkoły życzenia złożyła także dyrektor szkoły Wisława Frydryszak, dziękując za trudną pracę oraz sukcesy ostatniego roku.  Wybrani nauczyciele uczestniczyli w powiatowych obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Politechnicznych w dniu 15 października 2018 roku.

W powiatowych Obchodach Święta Komisji Edukacji Narodowej udział wzięli m. in. Starosta Śremski pan Zenon Jahns, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu pani Wioleta Jastrząbek, Sekretarz Powiatu pani Dominika Fornalik oraz zaproszeni goście, dyrektorzy i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych. Za trud pracy  pedagogicznej, wysoki poziom kształcenia dyrektorom i nauczycielom podziękował Starosta Zenon Jahns, życząc stabilizacji oraz wytrwałości w życiu zawodowym i osobistym.

Ważnym elementem obchodów  było wręczenie Nagród Starosty Śremskiego dla wyróżniających się dyrektorów i nauczycieli. Dyrektorzy poszczególnych szkół uhonorowali zasłużonych nauczycieli Nagrodami Dyrektora. Oprawę uroczystości zapewnili uczniowie ZSP oraz szkolny zespół muzyczny.

Pani Anna Pelińska-Koprucka 18 października w Zamku w Rydzynie, odebrała z rąk Wicewojewody Wielkopolskiego Marleny Maląg i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Elżbiety Leszczyńskiej nagrodę Ministra  Edukacji Narodowej za szczególne zasługi w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

 

Skip to content