Z życia ZSP Aktualności

Światowy Dzień Bez Tytoniu
2 czerwca 2022
Światowy Dzień Bez Tytoniu na świecie obchodzi się 31 maja. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne.
Z tej okazji w naszej szkole odbyła się prezentacja i pogadanka na temat szkodliwości i prawnych konsekwencjach palenia, którą z ramienia Straży miejskiej w Śremie poprowadziła specj. Marta Migacz, a z Komendy Powiatowej Policji w Śremie asp. szt. Krzysztof Tomaszewski. Prezentację poprowadziła Danuta Selwet z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Śremie.

Na terenie szkoły odbył się również Happening, przygotowany przez uczniów.
Obchody Światowego Dnia bez Tytoniu mają na celu poinformowanie opinii publicznej o niebezpieczeństwach związanych z używaniem tytoniu, praktykach biznesowych firm tytoniowych, o tym co WHO robi, aby zwalczać epidemię palenia tytoniu oraz o tym, co ludzie na całym świecie mogą zrobić, aby domagać się prawa do zdrowia i zdrowego życia i do ochrony przyszłych pokoleń.
Skip to content