Świadomi zagrożeń
19 listopada 2015

W dniu 19 listopada uczniowie naszej szkoły, w ramach realizacji projektu edukacyjnego “Wiem – nie biorę! Jestem bezpieczny”, uczestniczyli w spotkaniu będącym częścią programu “Dopalacze niszczą życie”. Jego realizatorami byli funkcjonariusze Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii KPP w Śremie oraz pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Śremie. Głównym celem spotkania było przekazanie młodzieży informacji na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych – “dopalaczy”.

Z okazji przypadającego w tym dniu “Światowego Dnia Rzucania Palenia” przeprowadziliśmy także działania uzmysławiające młodym ludziom konsekwencje wynikające z palenia papierosów i zachęcające do zdrowego trybu życia. Uczniowie mogli dokonać pomiaru zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu przy użyciu smokerlyzera udostępnionego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Badanie to wzbudziło duże zainteresowanie młodzieży.