Z życia ZSP Aktualności

Sukcesy w branży budowlanej
7 maja 2021

Oprócz Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, w której odnieśliśmy duży sukces, nasi uczniowie wzięli udział jeszcze w dwóch innych olimpiadach w tejże branży.

VIII EDYCJA OLIMPIADY BUDOWLANEJ – przedsięwzięcie zorganizowane przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. W tym roku olimpiada składała się z trzech etapów, z czego dwa pierwsze odbywały się na przygotowanej platformie, gdzie każdy z uczestników po zalogowaniu rozwiązywał test. W pierwszym etapie był to test składający się z 15 pytań jednokrotnego wyboru, natomiast w drugim etapie test zawierał 20 pytań wielokrotnego wyboru. Aby znaleźć się w gronie finalistów uczestnicy musieli zdobyć jak najwięcej punktów w jak najkrótszym czasie.

Z naszej szkoły do finału zakwalifikował się Filip Matuszewski z kl. 4TB, który w rozgrywce finałowej zmierzył się z zadaniem obliczeniowym dotyczącym nasypu budowlanego.

Gratulujemy sukcesu Filipowi, który jest też finalistą Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

Etap okręgowy  Olimpiady Budowlanej „Buduj z Pasją” dla najlepszych uczniów szkół o branży budowlanej województwa wielkopolskiego i  lubuskiego, który odbył się 22 kwietnia 2021 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Poznaniu. Olimpiada „Buduj z Pasją” jest olimpiadą zawodową, której głównym celem jest rozwijanie pasji, wiedzy i umiejętności uczniów w szkołach prowadzących kształcenie  w zawodach branży budowlanej w Polsce.

W konkursie wzięło udział 2 uczniów naszej szkoły – Patryk Jurga  i Szymon Frąckowiak z klasy 3TB.
Etap okręgowy składał się z 2 części, które obejmowały wymagania z kwalifikacji:
BUD.11 Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych
BUD.06 Wykonywanie izolacji budowlanych
W części pierwszej, pisemnej zawodnicy przez 60 minut mierzyli się z testem wiedzy ogólnobudowlanej, natomiast w części drugiej, praktycznej , przez 90 minut realizowali zadanie praktyczne. Nasi zawodnicy świetnie poradzili sobie z zadaniami i zajęli V miejsce w okręgu.

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów zawodowych.

Skip to content