Z życia ZSP Aktualności

Sukcesy uczniów “branżówki” na arenie ogólnopolskiej
3 czerwca 2019

Uczniowie z klas branżowych w kilku zawodach, dzięki współpracy z OHP, brali udział w konkursie z serii „Najsprawniejszy w zawodzie 2019”. W zawodach: kucharz, fryzjer  oraz  z zakresu wiedzy BHP z elementami prawa pracy okazali się najlepsi w powiecie, a także w zmaganiach wojewódzkich i reprezentowali Wielkopolskę w finałach ogólnopolskich. Kucharze rywalizowali w Gołdapii 21-24 maja br., a w dwóch pozostałych dziedzinach w ostatnim tygodniu 28-31 maja br. w Pasłęku.

Uczestnicy konkursu, niezależnie od reprezentowanego zawodu najpierw zmierzyli się z testem wiedzy, a następnie z zadaniami praktycznymi.

Duet dziewczyn z klasy 3wd uczący się w zawodzie kucharz – Barbara Błaszczyk i Aleksandra Tomczak przygotowywał krem z marchewki z pestkami dyni i fetą, roladki drobiowe ze szpinakiem, suszonymi pomidorami i sosem serowym, sałatę masłową z rzodkiewką i śmietaną. Specjalistki sztuki kulinarnej zadanie wykonały rewelacyjnie i zdobyły wicemistrzostwo Polski kończąc rywalizację na zasłużonym II miejscu.

W zmaganiach finałowych z zakresu BHP oraz prawa pracy Wielkopolskę reprezentował Dominik Walczak z klasy 3wf. Wykazał bardzo wysoki poziom, ale i pozostali uczestnicy byli świetnie przygotowani. Ostatecznie uplasował się na 7 miejscu.

W zawodzie fryzjer z finalistami z pozostałych województw zmagała się Renata Bendzińska z klasy 3wb. Adepci sztuki fryzjerskiej rywalizowali wykonując fryzury inspirowane kulturą ludową.  Fryzura Renaty  zajęła ósma lokatę.

Oprócz zmagań konkursowych organizatorzy zapewnili uczestnikom szereg atrakcji. Basia i Ola zwiedziły Wilczy Szaniec w Gierłoży oraz Świętą Lipkę, a wolnym czasie młodzież zwiedziła Gołdap.

Natomiast Renata i Dominik wybrali się do  Elbląga, gdzie atrakcją jest Gdańsk oraz nowo odbudowana Starówka. W Gdańsku nie dało się wszystkiego zobaczyć, a jedynie Muzeum Archeologiczno-Historyczne, katedrę św. Mikołaja wraz z wieżą oraz Gdańską Starówkę i Westerplatte.

Sukcesy naszych uczniów, to również sukces szkoły i nauczycieli,  a także zakładów pracy, w których realizują naukę zawodu tj. Cztery Korony – hotel, restauracja, pizzeria w Śremie oraz Zakład Gastronomiczny Jolanta Kołacka w Dolsku (Basia Błaszczyk i Ola Tomczak), Zakład Fryzjerski Marty Wojtysiak w Śremie (Renata Bendzińska) oraz  Zakład Elektroinstalacyjny Tadeusza Orpela  w Śremie (Dominik Walczak).

Poza sukcesami w zawodzie duże sukcesy odnieśli też uczniowie podczas Wojewódzkiej Spartakiadzie Sportowej Młodzieży OHP w Wągrowcu, gdzie rywalizowali 28-29 maja br. Uczniowie: Kacper Tomczak i Bartosz Pomin (z klasy 1D) zajęli II miejsce zespołowo, a Kacper indywidualnie II miejsce w wieloboju i I miejsce w biegu na 1500m. Uzyskany wynik dał chłopakom awans do finału ogólnopolskiego.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności oraz życzymy sukcesów zawodowych.

Skip to content