Z życia ZSP Aktualności

Sukces w konkursie motoryzacyjnym
1 czerwca 2026

Drużyna Zespołu Szkół Politechnicznych w składzie: Paweł Gubański (4TS), Antoni Walewski (3TS) oraz Adam Łabęda (3TS) zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Motoryzacyjnym, który odbył się w Kaliszu.

To ogromny sukces, zwłaszcza że w rywalizacji uczestniczyły drużyny reprezentujące wszystkie powiaty województwa wielkopolskiego.

 

 

Uczestnicy rywalizowali w trzech konkurencjach:

  • testach z przepisów ruchu drogowego,
  • zadaniach z zakresu udzielania pierwszej pomocy,
  • jeździe sprawnościowej motocyklem oraz samochodem z talerzem Stewarda.

Naszej drużynie do zwycięstwa zabrakło zaledwie dwóch punktów. Uczniowie ZSP wyprzedzili reprezentacje wielu dużych ośrodków, m.in. Poznania, Ostrowa Wielkopolskiego i Konina.

Zwycięstwo w konkursie wywalczyła drużyna z Zespołu Szkół Przyrodniczych Poznań-Golęcin.

Konkurs odbył się 29 maja w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kaliszu.

Organizatorami wydarzenia są Polski Związek Motorowy oraz Komenda Główna Policji.