
Drużyna Zespołu Szkół Politechnicznych w składzie: Paweł Gubański (4TS), Antoni Walewski (3TS) oraz Adam Łabęda (3TS) zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Motoryzacyjnym, który odbył się w Kaliszu.
To ogromny sukces, zwłaszcza że w rywalizacji uczestniczyły drużyny reprezentujące wszystkie powiaty województwa wielkopolskiego.
Uczestnicy rywalizowali w trzech konkurencjach:
- testach z przepisów ruchu drogowego,
- zadaniach z zakresu udzielania pierwszej pomocy,
- jeździe sprawnościowej motocyklem oraz samochodem z talerzem Stewarda.
Naszej drużynie do zwycięstwa zabrakło zaledwie dwóch punktów. Uczniowie ZSP wyprzedzili reprezentacje wielu dużych ośrodków, m.in. Poznania, Ostrowa Wielkopolskiego i Konina.
Zwycięstwo w konkursie wywalczyła drużyna z Zespołu Szkół Przyrodniczych Poznań-Golęcin.
Konkurs odbył się 29 maja w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kaliszu.
Organizatorami wydarzenia są Polski Związek Motorowy oraz Komenda Główna Policji.




