Z życia ZSP Aktualności

Sukces w konkursie „Powstanie Wlkp. w naszej okolicy”
17 grudnia 2017

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Politechnicznych nie zapominają o swoim patronie – Powstańcach Wielkopolskich! Zgłębiają wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim i jego uczestnikach oraz popularyzują pamięć o tym zwycięskim zrywie w społeczeństwie.

Udowodniła to w ostatnim czasie pani Krystyna Wlazik (nauczyciel bibliotekarz w ZSP), która zajęła I miejsce w konkursie „Warto wiedzieć, warto zobaczyć” przeprowadzonym pod hasłem „Powstanie Wielkopolskie w mojej okolicy”, zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Zadaniem uczestników (nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych oraz publicznych bibliotek pedagogicznych) było przygotowanie dowolnej formy zajęć edukacyjnych (np. scenariusza lekcji, imprezy, projektu, wystawy) pogłębiających zainteresowania historyczne oraz świadomość patriotyczną i regionalną uczniów.

Pani Wlazik  stworzyła projekt edukacyjny, którego elementem jest gra dydaktyczna „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919” – samodzielnie wykonała opis zasad, specjalne pionki, planszę oraz karty. Nasza kreatywna pani bibliotekarz pokonała wielu twórczych nauczycieli, bo na konkurs wpłynęło aż 46 prac. Nagrodę odebrała 6 grudnia 2017 r. w Sali Lubrańskiego Collegium Minus w Poznaniu z rąk gospodarz uroczystości pani Marzeny Wodzińskiej, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Serdecznie gratulujemy pomysłowości i zapału!

Radni sejmiku województwa ogłosili, że rok 2018 będzie w regionie Rokiem Powstania Wielkopolskiego. Społeczność naszej szkoły już zaczęła przygotowania do obchodów stulecia wybuchu tego wydarzenia.

 

 

Zdjęcie pochodzi ze strony https://www.umww.pl/powstanie-wielkopolskie-w-mojej-okolicy

 

Skip to content