Z życia ZSP Aktualności

Stulecie zwycięskiego powstania
17 lutego 2019

16 lutego 1919 roku podpisano rozejm w Trewirze, który zmusił Niemców do zawieszenia broni na frontach Wielkopolski, a 100 lat później 15 lutego 2019 roku w Zespole Szkół Politechnicznych zamknęliśmy obchody 100 rocznicy powstania wielkopolskiego. Razem  z Towarzystwem Miłośników Ziemi Śremskiej zaprosiliśmy na  Spotkanie Pokoleń potomków powstańców wielkopolskich. Uczniowie przygotowali program artystyczny pt. „Zwycięstwo”, w którym wykorzystane zostały wspomnienia uczestnika wydarzeń sprzed 100 lat – Daniela Kęszyckiego. Spotkaniu towarzyszyła wykonana przez uczniów wystawa poświęcona pamięci powstania. Po części oficjalnej goście spędzili miłe chwile przy kawie i cieście upieczonym w szkolnej pracowni gastronomicznej.

Skip to content