Z życia ZSP Aktualności

Stolarze na podium w konkursie wojewódzkim
2 maja 2018

Uczniowie  z klasy 3wf: Sebastian Dudziak i Karol Pietrowski uczący się zawodzie “stolarz”  startowali w zawodach z serii “Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy” w specjalności stolarz.

Po zwycięstwie w eliminacjach powiatowych, młodzi stolarze reprezentowali szkołę oraz Hufiec Pracy 15-44 w Śremie w eliminacjach wojewódzkich konkursu zorganizowanych przez  Wielkopolską Wojewódzką Komendę OHP w siedzibie Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu  w dniu 27 marca.  Chłopacy byli świetnie przygotowani teoretycznie do wykonywania zawodu i awansowali do finału.

Finał  konkursu  miał miejsce 19 kwietnia, a przygotowany został przez  Wielkopolską Wojewódzką Komendę OHP we współpracy z Ośrodkiem Szkolenia i Wychowania w Niechanowie. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać szafkę na kółkach z drzwiczkami.

Komisja w trakcie rywalizacji zwracała uwagę na odpowiednie przygotowanie materiałów, współpracę partnerów podczas wykonywania prac oraz utrzymanie ładu i porządku na stanowisku pracy. Po zakończeniu części praktycznej zadaniem uczestników była prezentacja wykonanych  dzieł stolarskich przed Komisją. Uzupełnieniem oceny wykonanego zadania były również odpowiedzi na pytania związane ze sposobem wykonywania szafki oraz zgodność z wymiarami odczytanymi z rysunku technicznego. Jury wysoko oceniło wykonaną przez młodych stolarzy szafkę na kółkach z drzwiczkami.

Gratulujemy chłopakom uzyskania III lokaty, a podziękowanie za przygotowanie uczniów szkoła składa również dla firmy STOLMAT (Tadeusz Matuszewski), w której stolarze realizują praktyczną naukę zawodu.

Zdjęcia pochodzą ze strony:

http://wielkopolska.ohp.pl/aktualnosci/rozstrzygniecie-wojewodzkich-konkursow-sprawny-w-zawodzie-bezpieczny-w-pracy-w-zawodach-murarz-i-stolarz.html

Skip to content