Z życia ZSP Aktualności

Sprawni w zawodzie
30 kwietnia 2022

Każdego roku uczniowie szkoły branżowej biorą udział w konkursie “Sprawny w zawodzie”. Formuła rywalizacji pozwala uczniom na weryfikację wiedzy i umiejętności, co jest szczególnie istotne dla absolwentów nauki zawodu, gdyż obecnie przystąpienie do egzaminu zawodowego jest warunkiem ukończenia szkoły branżowej pierwszego stopnia.

Od 12 kwietnia br. nasza placówka była współgospodarzem finału Wojewódzkiego Konkursu OHP w zawodzie sprzedawca, cukiernik oraz mechanik pojazdów samochodowych.

W zawodzie sprzedawca (12 kwietnia br.) – w części praktycznej – w rywalizacji wzięły udział drużyny HP Śrem, HP Września, HP Słupca, HP Turek, HP Krotoszyn oraz HP Ostrzeszów. HP Śrem reprezentowała uczennica naszej szkoły – Agata Kowalska z klasy 3 Kg, która po  dogrywce uplasowała się na I miejscu. Gratulujemy tak dużego sukcesu zarówno Agacie, jak i opiekunom zajęć praktycznych: przez 2 lata IMAGE Stencel Kaczmarek Małgorzata oraz w ostatnim roku AFM Agata Kuczkowska, Sklep Żabka.

W zawodzie cukiernik (20 kwietnia br.)  również w części praktycznej rywalizowały drużyny HP Leszno, HP Poznań, HP Kalisz oraz HP Krotoszyn. Pracę poszczególnych zespołów oceniało zacne jury, w skład którego wchodzili pracownicy  Wielkopolskiej Komendy OHP , śremskiego HP, a przewodniczącym jury konkursowego była Pani Agnieszka Wróblewska – nauczycielka ZSP Śrem. Po zliczeniu punktów z części teoretycznej i praktycznej I miejsce zdobyły uczestniczki z Hufca Pracy w Lesznie, II uczestniczki z Hufca Pracy w Kaliszu, III uczestniczki z Hufca Pracy w Poznaniu.

Kolejny już raz, wraz ze śremskim HP oraz Wielkopolską Komendą OHP,  byliśmy współorganizatorami konkursu w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych (26 kwietnia). Tym razem w szranki stanęły 3 drużyny – finaliści etapu teoretycznego – z Wrześni, Krotoszyna oraz Śremu. Śrem reprezentowali Karol Szymański oraz Konrad Kamiński z klasy 3Eg.

Zadanie konkursowe polegało na dokonaniu oceny stanu technicznego układu hamulcowego przednich kół Fiata Punto. Po podsumowaniu punktów za wykonanie zadania wraz z punktami z części teoretycznej na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna naszej szkoły – Karol Szymański oraz Konrad Kamiński – mistrzowie województwa wielkopolskiego w konkursie “Najsprawniejszy w zawodzie – mechanik pojazdów samochodowych”.

Brawo dla uczniów i nauczycieli, którzy przyczynili się do sukcesu, przede wszystkim opiekunów w zakładach pracy:

Karol Szymański – Auto Serwis Dariusz Mielcarek, Śrem oraz Konrad Kamiński – Auto Usługi, Krzysztof Kamiński, Łagowo

Gratulacje. I trzymamy kciuki w finale ogólnopolskim.

Skip to content