„Sprawni murarze”
23 maja 2016

W piątek 20 maja gościliśmy uczestników II międzypowiatowego Turnieju Budowlanego „Sprawny murarz” pod honorowym patronatem Starosty Śremskiego. W turnieju skierowanym do uczniów drugich klas techników budowlanych wzięło udział 25 uczestników ze szkół w Lesznie, Kościanie i Grodzisku Wlkp. oraz z naszej szkoły.

Zawodnicy musieli rozwiązać test oraz wykonać zadanie praktyczne związane z wymurowaniem komina. W przerwie między etapami przyszli budowlańcy mogli zapoznać się z prezentacją oferty stropów przygotowaną przez firmę KONBET. Poczęstunek dla „sprawnych murarzy” zaserwowali uczniowie naszego technikum gastronomicznego.

W wyniku ostrej, wyrównanej rywalizacji na pierwszym stopniu podium stanęli uczniowie z Leszna i za rok to ich szkoła będzie organizatorem turnieju, tak jak w tym nasza za zeszłoroczne zwycięstwo. My znów powalczymy o puchar przewodni i prawo do organizacji zawodów u siebie, tym bardziej, że otrzymaliśmy sporo pochwał za sprawną organizację zawodów na wysokim poziomie. Uczestnicy i ich opiekunowie wystawili również wysoką ocenę naszym warsztatom i szkolnej pracowni budowlanej.

Nagrody dla zwycięzców oraz upominki dla wszystkich uczestników turnieju ufundowali sponsorzy: firmy RŐBEN, KONBET, XELLA; hurtownia EL-BUD oraz biuro LECHPROJEKT. Gratulacje młodym budowlańcom złożyła pani Wisława Frydryszak dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych.