Z życia ZSP Aktualności

Sprawdzili się w „Złotej Kielni”
19 stycznia 2018

Uczniowie ZSP potwierdzili, że są dobrymi fachowcami zajmując wysokie lokaty podczas okręgowych zawodów 47. edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” dla najlepszych uczniów szkół zawodowych i branżowych województwa wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego, które odbyły się 13 stycznia w Poznaniu.

Uczestnicy zawodów rozwiązywali test z wiedzy zawodowej oraz zadanie problemowe. Wyniki ustalono dla zawodników z całej Polski.

Naszą szkołę godnie reprezentowało pięciu uczniów:

• w zawodzie dekarz (kwalifikacja B. 12) Patryk Talarczyk z 3 wg zajął 1 miejsce w okręgu, 6 w Polsce i zakwalifikował się do finału centralnego, który odbędzie się 1 i 2 lutego 2018 r. w Poznaniu;
  • w zawodzie monter instalacji i urządzeń sanitarnych (kwalifikacja B. 09)

– Krzysztof Wróblewicz z kl. 3 wg zajął 2 miejsce w okręgu, 12 w Polsce,

– Kacper Filipiak z kl. 3 wg zajął 3 miejsce w okręgu, 14 w Polsce;

• w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych

– Marek Marciniak z kl. 3 wf  (kwalifikacja B. 6)  zajął 7 miejsce w okręgu, 31  w Polsce,

– Jacek Ksoń z kl. 2 g (kwalifikacja B. 5) zajął 13 miejsce w okręgu, 85 w Polsce.

Udział w turnieju był dla naszych młodych fachowców doskonałą okazją do sprawdzenie swojego przygotowania zawodowego. Gratulujemy im świetnych wyników!

Warto dodać, że laureaci „Złotej Kielni” uzyskują zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, dlatego życzymy Patrykowi udanego startu w finale.