Z życia ZSP Aktualności

Spotkanie z Makbetem
10 listopada 2017

We wtorkowy wieczór, 7 listopada br. młodzież i nauczyciele naszej szkoły w ramach „Spotkań z kulturą” mieli okazję obejrzeć widowiskowy spektakl operowy pt. „Macbeth”  w reżyserii Olivera Fredja.

Teatr Wielki w Poznaniu tym razem zaprosił widzów na barwną i nowatorską interpretację opery Verdiego. Fantastyczne rozwiązania scenograficzne, świetna choreografia i pomysł na interpretację postaci Czarownic, przejmująca muzyka (szczególnie partie chóru śpiewane wśród publiczności) oraz zachwycające warunki głosowe śpiewaczki – odtwórczyni roli Lady Macbeth – to wielkie atuty tego przedstawienia, które na pewno pozostanie w pamięci uczniów. Niektórzy spośród nich po raz pierwszy mieli przyjemność podziwiać na własne oczy spektakl operowy, więc tym lepiej, że te wspaniałe emocje były ich udziałem. Po raz kolejny okazało się, że kontakt z tzw. kulturą wysoką nie musi kojarzyć się z nudą i niezrozumieniem treści, a wręcz przeciwnie – daje niezapomniane wrażenia estetyczne.

W tym roku szkolnym w ramach „Spotkań z kulturą” oprócz wizyty w operze zaplanowano jeszcze  wyjazd do teatru, filharmonii oraz do Poznańskiego Teatru Tańca. 
Nie przegapcie tych wydarzeń!
Skip to content