Z życia ZSP Aktualności

Spotkanie Pokoleń Potomków Powstańców Wielkopolskich
28 stycznia 2015

27 stycznia ZSP wraz z Towarzystwem Miłośników Ziemi Śremskiej był organizatorem Spotkania Pokoleń Potomków Powstańców Wielkopolskich.
27 stycznia mieliśmy zaszczyt przyjmować w naszej szkole wielu znamienitych gości. Zespół Szkół Politechnicznych wraz z Towarzystwem Miłośników Ziemi Śremskiej był organizatorem tegorocznego Spotkania Pokoleń Potomków Powstańców Wielkopolskich. Gościliśmy włodarzy Miasta i Powiatu, delegacje kombatantów, członków rodzin powstańców, poczty sztandarowe, delegacje szkół i wielu innych gości.
Bohaterami wtorkowego spotkania byli mjr Stefan Chosłowski dowódca Batalionu Śremskiego z czasów powstania, którego 60 rocznica śmierci minęła w 2014 roku i kpt. Czesław Klaczyński w 10 rocznicę jego śmierci. Wystąpił zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 1, laureat Grand Prix w Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznych. W programie spotkania znalazł się też występ przygotowany przez uczniów naszej szkoły – przypomnieli pieśni powstania wielkopolskiego, oraz postać i dokonania kapitana Czesława Klaczyńskiego. Pani Henryka Socha przybliżyła zebranym zasługi mjr Stefana Chosłowskiego.
Uroczystość zakończył występ uczennic gimnazjum z Dolska , które podobnie jak nasza szkoła nosi imię Powstańców Wielkopolskich. Po uroczystości w ZSP delegacje złożyły wiązanki kwiatów w miejscach pamięci, a uczniowie z Dolska udali się pod pomnik Dobosza. Spotkanie Pokoleń zakończyło obchody 96 rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego, które zapoczątkowaliśmy 27 grudnia 2014 również pod pomnikiem Dobosza.

Skip to content