Z życia ZSP Aktualności

Spotkania ze Sztuką – „Czarodziejski flet” Mozarta
21 stycznia 2020

W niedzielę 19 stycznia młodzież naszej szkoły miała przyjemność obejrzeć spektakl operowy  pt. „Czarodziejski flet” W. A. Mozarta. Przedstawienie odbyło się w Teatrze Wielkim w Poznaniu i miało bardzo uroczystą oprawę. Nastrój tego wyjątkowego miejsca udzielił się wszystkim obecnym.

Inscenizacja opery Mozarta autorstwa Sjalona Minajlo – izraelskiego performersa i reżysera – okazała się bardzo kontrowersyjna. Spodziewaliśmy się ferii barw, radosnego nastroju, a poznańska scena teatralna była ascetyczna, szara i wyposażona w monumentalne dekoracje. W zderzeniu z lekką muzyką Mozarta trudno było zaakceptować w pełni tę nowatorską  koncepcję inscenizacyjną. Jednak bezsprzecznie muzyka wielkiego mistrza obroniła się – cudowne arie (szczególnie aria Królowej Nocy) wykonane zostały zachwycająco.

Kolejny udany kulturalny wieczór. Do zobaczenia wkrótce!

Skip to content