Z życia ZSP Aktualności

Spektakularny sukces uczniów ZSP
29 kwietnia 2016

Uczniowie Technikum nr 3 odnieśli sukces, jakiego jeszcze nie było. Beata Wachowicz, Joanna Wachowicz oraz Wiktor Borysewicz znaleźli się w czwórce laureatów VIII Kuratoryjnego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, którzy bezbłędnie odpowiedzieli na wszystkie finałowe pytania. Nagrody odebrali 25 kwietnia podczas uroczystości zorganizowanej w poznańskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli.

Konkurs odbył się 12 marca w Poznaniu.  W zmaganiach, oprócz trojga naszych laureatów z Technikum Budowlanego, udział wziął także Dawid Poznański z Technikum Samochodowego i zajął drugie miejsce, tuż za swoim kolegą i koleżankami, którzy okazali się najlepsi w Wielkopolsce uzyskując tytuły laureatów I miejsca.

Uczniowie Technikum nr 3 nie tylko mistrzowsko zdają egzaminy zawodowe z kolejnych kwalifikacji, ale także mistrzowsko oddają cześć swoim patronom, pamiętając o przeszłości i kultywując  ją. Poprzez udział w takim konkursie historycznym młodzież w najlepszy z możliwych sposobów pokazuje, że docenia wysiłek i walkę swoich patronów o taki kształt II RP, by nie zabrakło w jej granicach kolebki państwa polskiego – Wielkopolski.

Kształcąc tak świadomą młodzież możemy spokojnie patrzeć w przyszłość, a Śrem może być dumny ze swoich reprezentantów, bowiem obok naszych uczniów z Technikum  nr 3 na podium znaleźli się tylko uczniowie Liceum Ogólnokształcącego.

Dziś wiele mówi się o patriotycznych postawach, o pamięci o przodkach i ich wielkich czynach, a nasi uczniowie dobitnie zaakcentowali, że takie postawy są im bardzo bliskie, a biorąc przykład z bohaterów Powstania Wielkopolskiego stają się kowalami lepszej przyszłości dla naszego regionu i kraju.

Skip to content