Sleeveface
26 czerwca 2016

Sleeveface

Tuż przed wakacjami poznaliśmy wyniki konkursu fotograficznego Sleeveface organizowanego przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Śremie wraz z bibliotekarzami szkolnymi powiatu śremskiego. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych dominowały uczennice naszej szkoły z klasy III TT.

Beata Domaniecka, Żaneta Lipska i Dominika Tajcher zgłosiły do konkursu fantastyczne prace. Dominika zajęła I miejsce, a Żaneta miejsce II. Nagrody otrzymały 24 czerwca podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. Gratulujemy!

Zadaniem konkursowym było wykonanie Sleeveface, czyli popularnej w ostatnim czasie fotografii osoby z zasłoniętą przez okładkę książki, czasopisma bądź płyty częścią ciała. Efektem są zdjęcia prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości czytelnika z książkowym wcieleniem. Osoba fotografowana staje się częścią okładki, jej przedłużeniem, dopełnia ją.

Nagrodzone zdjęcia można obejrzeć na stronie internetowej PBP w Śremie http://srem.pbp.poznan.pl/?konkurs-sleeveface-rozstrzygniety,255. Na wystawę wszystkich zgłoszonych prac Publiczna Biblioteka Pedagogiczna zaprasza we wrześniu do nowej siedziby na ul. Kilińskiego 2.