Z życia ZSP Aktualności

Śladami rodu Chłapowskich
20 maja 2016

Uczniowie klasy III TB wraz z opiekunami 19 maja wyruszyli śladami zasłużonego dla Wielkopolski rodu Chłapowskich.

Trasa rowerowa wiodła do Turwi i Rąbinia, wśród lasów, pól i łąk, przez urokliwe wioski. Przyszli budowlańcy poznawali okolice Śremu podziwiając m. in. ukrytą w lesie koło Rąbinia drewnianą kapliczkę wybudowaną w stylu zakopiańskim w 1909 r.  oraz  rąbiński zabytek architektury sakralnej z XVI – przepięknie odnowiony kościół pod wezwaniem apostołów Piotra i Pawła, obok którego znajdują się groby członków rodziny Chłapowskich. Młodzież zwiedziła także przepiękny park i pałac w Turwi – dawną siedzibę rodu.

Ten sposób poznawania walorów turystycznych regionu przypadł uczniom do gustu, więc planują już kolejne wycieczki związane ze zgłębianiem ciekawostek architektonicznych i historycznych okolic.

Skip to content