Z życia ZSP Aktualności

Wrześniowe działania SU i Wolontariuszy
3 października 2022

Po przerwie spowodowanej pandemią, samorząd uczniowski i wolontariusze naszej szkoły powrócili do swoich działań podejmowanych na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego, współpracując z  fundacjami, świetlicami terapeutycznymi, ośrodkami pomocy i innymi instytucjami pozarządowymi.
W miesiącu wrześniu członkowie samorządu uczniowskiego zorganizowali Dzień Chłopaka. Podczas dużej przerwy każdy młody mężczyzna mógł wziąć udział w różnorodnych żartobliwych konkursach, zabawie „Koło fortuny”, a nagrodami były słodkie niespodzianki. Dziewczęta częstowały chłopców pysznymi muffinkami, które własnoręcznie przygotowały w szkolnej pracowni gastronomicznej. A żeby było nie tylko słodko, ale również zdrowo, zaprosiły chłopaków do wspólnej zabawy – odtańczenia belgijki. Wszyscy bawili się wyśmienicie, a uśmiechy na twarzach rozbawionych mężczyzn były bezcenne.

Wolontariusze ZSP, natomiast, aktywnie uczestniczyli w akcji “Uwolnić Skowronka”, która ma na celu integrację osób niepełnosprawnych z gminy Śrem i nie tylko. W tym roku impreza zorganizowana została na plaży miejskiej w Śremie. Młodzież z dużym zaangażowaniem pomagała seniorom i osobom niepełnosprawnym podczas poruszania się po plaży, a także zabawiała rozmową i podawała posiłki. Miłym akcentem był występ Romana Szydłowskiego, któremu towarzyszył akordeonista oraz zespołu “TYTKA”.
Dziękujemy wolontariuszom, którzy zawsze chętnie i z uśmiechem służą pomocą i wyrozumiałością.

 

 

Skip to content