Z życia ZSP Aktualności

Ruszyli w świat – pożegnanie absolwentów BS
28 czerwca 2024

Kolejne pokolenie absolwentów Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie ruszyło w świat. Tym razem 111 uczniów naszej branżowej szkoły zasili rynek pracy w wielu zawodach.

Odebrali oni świadectwa ukończenia szkoły podczas uroczystego pożegnania w szkolnej auli 21 czerwca 2024 r. W tym uroczystym momencie towarzyszyli im rodzice oraz przedstawiciele pracodawców i społeczności szkolnej.

Absolwenci wysłuchali pięknych życzeń skierowanych do nich przez dyrektora szkoły – Panią Wisławę Frydryszak oraz przedstawiciela rady rodziców – Pana Wojciecha Kolańskiego. 

Świadectwa z wyróżnieniem odebrali: Maria Grześkowiak z klasy kl. 3D (ogrodnik), Joanna Ciesielska z klasy 3C (sprzedawca) oraz Dariusz Antkowiak z klasy 3A (mechanik pojazdów samochodowych).

Pani Halina Nartowska wręczyła dyplomy fachowcom, którzy godnie reprezentowali szkołę w okręgowych zawodach Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w Poznaniu (Paweł Tomczyk z klasy 3A oraz Paweł Jakubiak, Adam Kłosowski i Ksawier Duszyński z klasy 3 G).

W imieniu młodszych kolegów ze szkoły branżowej przemówił Patryk z 2A, a  Ania i Marta z klasy 1 TF wykonały brawurowy taniec w stylu break dance. Życzenia „szczęśliwiej drogi” oraz  „szczęścia ile się da” wyśpiewał szkolny zespół muzyczny. W ramach pożegnania absolwenci obejrzeli również fotograficzną prezentację z wybranych momentów ich szkolnego życia, która wywołała wiele radości i wspomnień, do których z pewnością będą nie raz wracać.

Na koniec absolwenci podziękowali nauczycielom, pracodawcom i rodzicom symbolicznymi kwiatami oraz płomiennymi słowami, które w ich imieniu przekazali Joanna Ciesielska z klasy  3B i Przemysław Dziubałka z klasy 3D.

Ostatnie szkolne chwile absolwenci spędzili w klasowych salach z wychowawcami.

Czas rozwinąć skrzydła! Życzymy im sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

Skip to content