Z życia ZSP Aktualności

Ruszył Dyskusyjny Klub Filmowy
27 października 2015

W piątek 23 października rozpoczął swoją działalność w naszej szkole DKF – Dyskusyjny Klub Filmowy. Na otwarciu zaprezentowano amerykański klasyk „Absolwent” z genialną rolą Dustina Hoffmana. Obsypany deszczem nagród film o dorastaniu i szalonej miłości bardzo spodobał się widzom piątkowego seansu wywołując żywe reakcje.

Celem klubu jest zapoznanie młodzieży z ważnymi dla światowego kina obrazami filmowymi oraz uwrażliwienie na sztukę. Warunkiem projekcji filmu w DKF jest to, aby był interesujący i budził emocje. Powinien być wartościowy, ale też atrakcyjny dla widza i to jest ideał, do którego dąży DKF.

Kolejna, listopadowa propozycja to włoski komediodramat pt. „Życie jest piękne”, który w bardzo oryginalny sposób przedstawia problem holocaustu i świat obozu koncentracyjnego. Opiekun Dyskusyjnego Klubu Filmowego serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych 20 listopada o godz. 1500 do sali A.

 

Skip to content