Z życia ZSP Aktualności

Ruszył Dyskusyjny Klub Filmowy
23 września 2017

Dyskusyjny Klub Filmowy wznowił działalność w kolejnym roku szkolnym. W piątek 22 września nowy sezon szkolnego kina zainaugurował obraz Wojciecha Smarzowskiego pt. „Dom zły”.

Licznie zgromadzona widownia podziwiała mistrzowskie kreacje aktorskie Arkadiusza Jakubika, Mariana Dziędziela czy Kingi Preis. Filmy W. Smarzowskiego to pierwsza liga na filmowym rynku – nie dość, że jury festiwalowe przyznają im wszelkie możliwe nagrody, to jeszcze publiczność zapełnia sale kinowe i z niecierpliwością czeka na nowe produkcje. „Dom zły” to thriller, ale w tle mrocznej historii zbrodni oglądamy trudną historię Polski lat 80-tych. Reżyser bardzo krytycznie, jak zawsze, przedstawia polskie społeczeństwo – jako zdegenerowane, bo zapijaczone, skorumpowane, bez żadnej nadziei na lepszą przyszłość.

Widzowie docenili zarówno wartość artystyczną filmu, jak i jego atmosferę zapierającą momentami dosłownie dech w piersiach.

Kolejna projekcja w październiku. Zapraszamy!

Skip to content