Z życia ZSP Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego
3 września 2022

Po ponad dwóch miesiącach odpoczynku i rozłąki, społeczność uczniowska Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie, spotkała się na Inauguracji Roku Szkolnego 2022/2023.

W tym uroczystym dniu placówkę zaszczycili swą obecnością goście, m.in. starosta śremski, pan Zenon Jahns, a także przedstawiciele firmy Leopol Meble, pan Adam Wawrzyniak i pan Tomasz Minko. Pani dyrektor Wisława Frydryszak serdecznie powitała zgromadzonych gości, pracowników oświaty, grono pedagogiczne (w tym nauczycieli rozpoczynających pracę w ZSP), rodziców oraz uczniów. Oprócz życzeń owocnej pracy na ten nowy rok szkolny, zostały także skierowane przez panią dyrektor słowa otuchy oraz życzliwości wobec uczniów z Ukrainy, a także młodzieży rozpoczynającej naukę w naszej szkole. Starosta śremski pan Zenon Jahns, nie tylko pogratulował uczniom klas pierwszych dobrego wyboru szkoły, ale również życzył wszystkim, nauczycielom i uczniom owocnej pracy oraz optymizmu i zapału na cały rok szkolny.
Tego dnia nie zabrakło również upamiętnienia rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Młodzież przypomniała o tym ważnym wydarzeniu historycznym, recytując wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego “Elegia o …[chłopcu polskim]”. Szkolny zespół muzyczny wzbogacił uroczystość wykonaniem piosenek “Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena oraz utworem “Miejcie nadzieję” Jacka Wójcickiego.

Po uroczystości uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.

W murach naszej szkoły  w tym roku szkolnym uczyć się będzie 1091 uczniów, w tym w 15 oddziałach klas pierwszych: 149 w technikum i 287 w szkole branżowej oraz 64 słuchaczy w liceum dla dorosłych.

Skip to content