Z życia ZSP Aktualności

Rowerem do Zawór i Masłowa
17 września 2017

Wśród uczniów naszej szkoły nie brakuje miłośników jazdy rowerem. W miniony weekend skorzystali oni ze sprzyjającej pogody i udali się swoimi jednośladami do Zawór oraz Masłowa.

W piątek 15 września uczniowie ZSP wzięli udział w XX Rajdzie Rowerowym im. Maksymiliana Cygalskiego zorganizowanym przez naszą szkołę, Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej i Nadleśnictwo Piaski. Starszym kolegom towarzyszyli po raz pierwszy uczniowie klas pierwszych oraz rowerzyści ze Szkoły Podstawowej nr 5 i Żwawe Dziadki. Uczestników rajdu zgromadzonych przy pomniku Powstańców Wlkp. na terenie ZSP wystartowali Starosta Śremski pan Zenon Jahns oraz Dyrektor ZSP pani Wisława Frydryszak, życząc rowerzystom szerokiej i bezpiecznej drogi.  Szlak prowadził ze Śremu przez Łęg – Bystrzek – Olszę – Łężek  do Zawór, gdzie upamiętniono 117. rocznicę urodzin powstańca wielkopolskiego i śląskiego – Maksymiliana Cygalskiego.

Grupa uczniów z ZSP wzięła także udział w XXXVII edycji imprezy „Rowerem do Masłowa” przygotowanej przez Region Śremski w sobotę 16 września na zakończenie sezonu rowerowego.  Nasi rowerzyści aktywnie spędzili czas doskonale się bawiąc podczas prezentacji sztuczek, które potrafią wyczyniać z rowerem.

Skip to content