Z życia ZSP Aktualności

Przyszli budowlańcy w Śmiełowie
25 maja 2018

Dnia 24 maja 2018r. uczniowie klasy pierwszej i trzeciej Technikum Budowlanego zwiedzili zespół pałacowo-parkowy w Śmiełowie.

Głównym celem wycieczki było zapoznanie się przyszłych budowlańców z zabytkiem architektury pałacowej i jego renowacją.  Uczniowie podziwiali konstrukcje pałacu, jego elementy architektoniczne oraz przepiękne wnętrza historyczne. W pałacu znajduje się muzeum Adama Mickiewicza, a więc  uczestnicy wycieczki mieli okazję do poznania historii związanej z pobytem poety w Śmiełowie i Wielkopolsce. Następnie młodzież udała się do parku pałacowego.

W drodze powrotnej dużą atrakcją turystyczną była przeprawa promowa przez Wartę w miejscowości Dębno.

Pogoda i humory uczestników wyjazdu dopisywały. Wycieczka była ciekawym urozmaiceniem w procesie dydaktycznym i przyczyniła się do poszerzania wiedzy historycznej i zawodowej przyszłych budowlańców.

Skip to content