Z życia ZSP Aktualności

„Przybij Piątkę z Mistrzami”
9 listopada 2018

Z okazji  80-tej rocznicy powstania klubu i powtórnego zdobycia przez leszczyński zespół Drużynowego Mistrza Polski, 08 listopada br. gościliśmy w naszej szkole zawodników i trenerów  FOGO Unia Leszno. Tegoroczni Mistrzowie Polski odwiedzili Śrem w ramach akcji „Przybij Piątkę z Mistrzami”. Miejsce spotkanie wybrano nie przypadkowo, gdyż to w naszej szkole uczył się Bartosz Smektała, aktualny Mistrz Świata Juniorów na żużlu i czołowy zawodnik Unii Leszno.

Mistrzów na boisku szkolnym ZSP witało liczne grono kibiców i cała społeczność szkolna. Obecni byli zawodnicy: Janusz Kołodziej, Bartosz Smektała i Szymon Szlauderbach oraz trener Roman Jankowski – legenda polskiego żużla. Żużlowcom towarzyszyło Radio Elka, które na bieżąco transmitowało przebieg spotkania. Można było porozmawiać z mistrzami, zrobić pamiątkowe zdjęcia i otrzymać autograf. Dostępny był Puchar Drużynowego Mistrza Polski, a nie zabrakło również klubowej maskotki – Byczka.

Śrem był ostatnią miejscowością na trasie leszczyńskich byków.

Skip to content